T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü İstanbul Bahçelievler Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

BaşhekimBAŞHEKİM.jpgDoç. Dr. Özlem OFLEZER

BAŞHEKİM


1970 yılında Konya'da doğdu. 
1991 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1991-1999 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı’nda doktora öğrencisi ve araştırma görevlisi olarak çalıştı. 
1999 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı’nda uzmanlığını aldı. 
2001 yılında Sağlık Bakanlığı Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı Ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Uzman Diş Hekimi olarak atandı. 
2008-2016 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde idari sorumlu hekim olarak görev yaptı. 
2012 yılında Protetik Diş Tedavisi alanında Doçentlik ünvanını alan Özlem OFLEZER Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Uzman Diş Hekimi olarak çalışırken aynı zamanda 2012-2015 yılları arasında, Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu Bakırköy Genel Sekreterliği Ağız Diş Sağlığı Koordinatörlüğü 
2015-2017 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ar-Ge Birim Sorumlusu olarak görev yaptı. 
06. 02. 2017 tarihinde Sağlık Bakanlığı Bahçelievler Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde uzman diş hekimi olarak çalışmaya başlayan Doç. Dr. Özlem OFLEZER, 25. 10. 2017’de Sağlık Bakanlığı Bahçelievler Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne Başhekim olarak atanarak görevine başlamıştır. 
Ulusal ve uluslararası bilimsel makaleleri, uluslararası bilimsel makalelerde atıfları bulunmaktadır. 
İyi derecede İngilizce bilmektedir. 
Evli ve 2 çocuk annesidir.